Jaki jest cel konsultacji?

Celem konsultacji jest wyrażenie przez mieszkańców Głogowa opinii, co do zakresu projektów proponowanych do realizacji w budżecie Gminy Miejskiej Głogów w 2025 roku oraz ustalenie listy projektów przewidzianych do realizacji w ramach niniejszego budżetu, co łącznie określa się jako „Budżet Obywatelski 2025 w Głogowie".

Jaki teren obejmują te konsultacje ?

Konsultacje obejmują teren całego miasta Głogowa.

Jaki jest termin trwania konsultacji ?

Ustala się następujący harmonogram:

 1. 3 czerwca - 13 grudnia 2024 r. - kampania informacyjna,
 2. 1 lipca - 31 sierpnia 2024 r. - zgłaszanie projektów przez osoby uprawnione,
 3. 1 lipca - 30 września 2024 r. - weryfikacja (ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów),
 4. 1 października - 11 października 2024 r.- ogłoszenie bazy projektów dopuszczonych do głosowania oraz przedstawienie projektów odrzuconych z podaniem przyczyn odrzucenia,
 5. 4 listopada - 15 listopada 2024 r. - przeprowadzenie konsultacji w formie głosowania powszechnego.
 6. do 13 grudnia 2024 r. - ogłoszenie listy wybranych projektów. 

Kto jest uprawniony do wzięcia udziału w konsultacjach ?

Mieszkańcy Gminy Miejskiej Głogów.

Jaka jest wartość jednostkowa zgłaszanego projektu ?

Wartość jednostkowa zgłoszonego projektu majątkowego zlokalizowanego na terenie Gminy nie może przekroczyć kwoty 200.000,- złotych brutto. Wartość jednostkowa zgłoszonego projektu niemajątkowego nie może przekroczyć kwoty 10.000,- złotych brutto. 

Jaką kwotę zamierza się przeznaczyć na Budżet Obywatelski 2025 ?

Łączna wartość projektów nie przekroczy kwoty 2 500 000 złotych brutto. Łączna kwota projektów niemajątkowych nie może przekroczyć kwoty 100.000,- złotych brutto.

Jaka jest wymagana liczba osób popierających projekt ?

Propozycja projektu wnioskowanego do zrealizowania w ramach „Budżetu Obywatelskiego 2025 w Głogowie” musi być poparta przez grupę 10 osób uprawnionych  do udziału w konsultacjach.

Czy można zgłaszać projekty ogólnomiejskie ?

Tak, oprócz projektów związanych z okręgami konsultacyjnymi można zgłaszać projekty ogólnomiejskie. Propozycje ujęte w bazie projektów zostaną podzielone na 4 grupy projektów dotyczących poszczególnych okręgów konsultacyjnych oraz na jedną grupę projektów ogólnomiejskich.
W formularzu zgłoszeniowym należy wskazać Okręg Konsultacyjny, w którym ma być realizowane zadanie

Jaka kwota jest przeznaczona na jedną grupę projektów ?

Ustala się, że łączna kwota przyjęta dla jednej grupy projektów, w ramach „Budżetu Obywatelskiego 2025 w Głogowie” nie przekroczy kwoty 500.000,- złotych brutto. 

Jak będzie można głosować na projekty ?

Głosowanie na projekty ujęte w "Bazie Projektów" przeprowadzone zostaną w formie elektronicznej na stronie www.obywatel.glogow.pl oraz w formie papierowej w siedzibie:

 1. Urzędu Miejskiego w Głogowie ul. Rynek 10,
 2. Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Jedności Robotniczej 15,
 3. Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 1 ul. Budowlanych 10,
 4. Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 2 ul. Perseusza 13,
 5. Miejskiej Biblioteki Publicznej – Filia Nr 3 Plac Mieszka I Nr 11,
 6. Punktu Obsługi Mieszkańca w Galerii „Glogovia” – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 19.

Ile przysługuje mi głosów ?

Każdemu głosującemu przysługuje prawo do oddania jednego głosu na jeden z projektów ujętych w „Bazie projektów” zlokalizowanym w jednym z Okręgów Konsultacyjnych oraz do oddania jednego głosu na jeden z projektów ogólnomiejskich. Każdy głosujący może oddać tylko jeden głos za pomocą jednej z dostępnych form głosowania.

W przypadku oddania głosu wielokrotnie poprzez dostępne formy  głosowania tj.: papierową i elektroniczną - wszystkie oddane głosy zostaną uznane  za nieważne. 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności