Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych.

Tożsamość administratora

Prezydent Miasta Głogowa

Dane kontaktowe administratora

Rynek 10, 67-200 Głogów, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 767265401

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych

Rynek 10, 67-200 Głogów, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.: +48 767265471

Cele przetwarzania

Realizacja Budżetu Obywatelskiego na 2025 r.

Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych

1.        Art. 6 ust. 1 lit e rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w prawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi.

2.        Art. 5a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

3.        Uchwała Rady Miejskiej w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Głogowa konsultacji społecznych projektu Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok.

Odbiorcy danych

Do danych osobowych mają dostęp: pracownicy Urzędu Miejskiego w Głogowie, członkowie Zespołu Konsultacyjnego ds. przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Budżetu Obywatelskiego na 2025r., firma
z którą Urząd Miejski w Głogowie ma podpisaną umowę na powierzenie przetwarzania danych osobowych - Aknet Tomasz Wadas. Dane osobowe mogą zostać ujawnione podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa.

Okres przechowywania danych

Dane osobowe będą przetwarzane w czasie realizacji Budżetu Obywatelskiego na 2025 r., a po tym okresie archiwizowane przez 5 lat, licząc od stycznia następnego roku. Następnie w zależności od decyzji Archiwum Państwowego usunięte lub nadal przechowywane przez 25 lat, a po tym okresie przekazane do Archiwum Państwowego.

Prawa podmiotów danych

Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych,
ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu oraz przenoszenia danych, w zakresie dopuszczalnym przez przepisy prawa. W celu skorzystania ze swoich praw należy skontaktować się z inspektorem ochrony danych.

Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych: Adres: Stawki 2,00-193 Warszawa, telefon: 22 531 03 00.

Informacja o dowolności lub obowiązku podania danych

Podanie danych jest wymogiem prawnym. Osoba, której dane dotyczą jest zobowiązania do jej podania. Brak podania danych osobowych uniemożliwi udział w konsultacjach społecznych projektu Budżetu Obywatelskiego na 2025r.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności